Громадяни, яким присвоєно звання "Почесний громадянин Вознесенського району Миколаївської області" та занесено до Книги Пошани
ТАШЛИК ГРИГОРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
депутат Миколаївської обласної ради восьмого скликання
Ташлик Григорій Володимирович народився 28 жовтня 1952 року у м. Миколаїв. У 1976 році закінчив Миколаївський ордена Трудового Червоного Прапора кораблебудівний інститут імені адмірала С.О.Макарова.
Свою трудову діяльність Ташлик Г.В. розпочав у 1976 році на посаді інженера-диспетчера, заступника начальника СПМК-568 Міністерства сільського будівництва тресту «Південсельспецмонтаж», на якій пропрацював до 1983 року. З 1983 по 1984 роки був призначений директором будівельних майстерень аптечного управління Миколаївського облвиконкому. З 1984 по 1986 роки працював заступником начальника ПМН-188 тресту «Миколаївсільбуд», з 1986 по 1991 роки - заступником голови Жовтневої МПМК об’єднання «Миколаївоблагробуд». З 1991 по 1999 роки обіймав посаду віце-президента Миколаївської виробничої торговельної швейної фірми «Евіс», з 2000 по 2002 роки - заступник директора департаменту ЗАТ «Нітера». З 2002 по 2008 роки був призначений директором філії ЗАТ «Авіаремонтне підприємство «Урарп», з 2009 по 2011 роки - заступником директора із зовнішньоекономічних питань ТОВ «Миколаївкомундорпроект».
Починаючи з 2011 року Ташлик Г.В. працює радником Генерального директора з розвитку проектів в Миколаївській області ТОВ «СИСТЕМ ПАУЕР ІНЖИНІРИНГ».
Досвідчений керівник, здібний організатор з високими професійними знаннями та багатим життєвим досвідом, він вміло використовує набуті навички у виробничій діяльності.
Григорій Володимирович бере активну участь у громадському житті. Користуючись авторитетом та повагою серед земляків, вже чотири скликання поспіль обирається депутатом Миколаївської обласної ради.
Сумлінне виконання депутатських повноважень, активна участь у вирішенні соціально-економічних питань, принциповість, ініціативність, високий рівень моральних якостей та внутрішньої культури, комунікабельність, ерудиція, здатність установити довірливі стосунки з виборцями, жителями територіальних громад, дозволили йому обиратися депутатом Миколаївської обласної ради, сформувавши за ці роки мудрого, шанованого та одного з найкращих депутатів обласної ради.
Ташлик Г.В. має активну громадську позицію, не стоїть осторонь від проблем соціального розвитку Миколаївщини, насамперед, Вознесенського району, займається благодійництвом та меценатством. За його сприяння та фінансової підтримки у навчальних закладах Вознесенського району використовуються новітні інноваційні технології, заклади освіти мають змогу використовувати сучасне комп’ютерне обладнання, меблі, інвентар.
Ташлик Г.В. надає спонсорську допомогу в забезпеченні якісною питною водою населених пунктів району, проведенні капітальних ремонтів навчальних закладів, проведенні благоустрою населених пунктів. Особливу увагу приділяє капітальному ремонту доріг місцевого та державного значення, забезпеченню сучасною медичною технікою закладів охорони здоров’я. У його полі зору - будівництво спортивних та дитячих майданчиків населених пунктів району. Він є ініціатором будівництва у Миколаївській області підприємств з використання сонячної енергії, що дало можливість значно збільшити надходження до місцевого бюджету та спрямувати їх на соціальний розвиток сільських громад.
Ташлик Г.В. надає постійну фінансову та матеріальну допомогу в забезпеченні необхідною військовою екіпіровкою військовослужбовців, а також допомагає військовим, які отримали поранення, захищаючи державу від збройної агресії Російської Федерації проти України. Суттєву допомогу за його сприяння отримують також вимушені переселенці.
Завдяки підтримці Ташлика В.Г. на підприємствах району запроваджуються енергозберігаючі технології, які дають змогу покрити потреби в електроенергії для виробництва промислової продукції підприємств району.
Ташлик Г.В. неодноразово нагороджувався відзнаками на рівні області та району за успіхи у трудовій діяльності, вагомий особистий внесок у вирішення питань соціально-економічного розвитку Миколаївщини та Вознесенського району, відданість своїй справі, багаторічну сумлінну працю, активну громадську позицію та депутатську діяльність.
У 2017 році за вагомий особистий внесок у розбудову місцевого самоврядування області, зміцнення демократичної, соціальної і правової України від був удостоєний Почесної відзнаки голови Миколаївської обласної державної адміністрації «Святий Миколай Чудотворець» ІІІ ступеня, нагороджений Почесною грамотою обласної ради (2016 рік), відзнакою Миколаївської обласної ради - "За заслуги перед Миколаївщиною" II ступеня (2017 рік), Грамотою Верховної Ради України (2018 рік).
МОРОЗ ВАСИЛЬ ЮХИМОВИЧ
Генеральний директор Приватного акціонерного товариства
«МИКИТІВСЬКИЙ ГРАНІТНИЙ КАР’ЄР»
Мороз Василь Юхимович народився 1 вересня 1948 року. У 1978 році закінчив Дніпропетровський гірничий інститут, за фахом «гірничий інженер».
Свою трудову діяльність у Вознесенському районі розпочав у 1978 році на посаді головного інженера Актовського щебеневого заводу, з 1982 по 1985 роки працював головним інженером Прибузького щебеневого заводу.
З 1986 року і по теперішній час всю силу і енергію віддає Микитівському гранітному кар’єру, обіймаючи посаду голови правління, Генерального директора ПрАТ «Микитівський гранітний кар’єр».
Реагуючи на зміни, що відбулися протягом багатьох років в економіці країни, завдяки організаторським здібностям, досвідченому управлінню та координації дій, Морозу В.Ю. вдалося не тільки зберегти, а й розвинути і модернізувати підприємство.
На сьогоднішній день на базі ПрАТ «Микитівський гранітний кар’єр» утворено три успішні гірничодобувні підприємства:
- «Микитівський гранітний кар’єр» (смт.Олександрівка);
- «Софіївський гранітний кар’єр» (с.Софіївка);
- піщаний кар’єр (с.Бузьке).
З метою вивчення та впровадження передового досвіду, за ініціативою Мороза В.Ю. налагоджена тісна співпраця з іноземними партнерами. Придбане для підприємства німецьке, шведське, турецьке обладнання, оснащене сучасними європейськими технологічними механізмами, на сьогодні залишається одним із передових в Україні і дозволяє виробляти високоякісну щебеневу продукцію, відсів та пісок, що дає змогу забезпечувати потреби промисловості країни у високоякісних будівельних матеріалах.
Василь Юхимович має активну громадську позицію, не стоїть осторонь від проблем соціального розвитку Вознесенського району. За його сприянням та фінансової підтримки в школах району використовуються сучасні технології в учбовому процесі, забезпечуються сучасною медичною технікою заклади охорони здоров’я, надається допомога у капітальному ремонті навчальних закладів. За його сприянням проводиться благоустрій доріг населених пунктів Вознесенського району.
З перших днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України Мороз В.Ю. приймає активну участь у допомозі державі та Збройним Силам України. Також суттєву допомогу отримують від керівника вимушені переселенці.
Підтримуючи високу особисту культуру, повагу до людей, Мороз В.Ю. користується заслуженим авторитетом серед жителів району, керівників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади.
Мороз В.Ю. неодноразово нагороджувався Почесними грамотами, Подяками Миколаївської обласної ради, обласної державної адміністрації, Вознесенської районної ради та районної державної адміністрації.
В 2017 році Мороз В.Ю. нагороджений медаллю «За відродження України». В 2019 році нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України.
БУНДЮК ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
фізична особа-підприємець м. Вознесенська Миколаївської області, голова громадської організації роботодавців «Промисловці та підприємці міста Вознесенська та Вознесенського району»
Бундюк Валерій Миколайович народився 27 березня 1952 року у м. Вознесенськ Миколаївської області.
У 1974 році закінчив Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. М.В.Ломоносова за фахом «інженер-технолог».
Бундюк В.М. розпочав свою трудову діяльність у 1974 році головним інженером Іванівського міжколгоспного комбікормового заводу Іванівського району Одеської області. Пропрацювавши на цій посаді до 1979 року, він був призначений директором Іванівського міжколгоспного комбікормового заводу Одеської області, який очолював до 1983 року. З травня по вересень 1983 року був заступником управляючого з матеріально-технічного постачання Іванівської райсільгосптехніки Одеської області, а з вересня 1983 по 1984 роки – виконував обов’язки управляючого Іванівської райсільгосптехніки Одеської області. З 1984 по 1986 роки - управляючий Іванівської райсільгосптехніки Одеської області, з 1986 по 1990 роки – працював головою колгоспу імені Горького Іванівського району Одеської області.
З 1990 по 1991 роки обраний головою Іванівського виконавчого комітету народних депутатів смт Іванівка Одеської області, з 1991 по травень 1992 року - перший заступник голови виконкому Іванівської районної ради народних депутатів. З травня по серпень 1992 року працював заступником голови колгоспу «Зоря» Іванівського району Одеської області, з серпня 1992 по травень 1993 року – заступник директора Вознесенського м`ясокомбінату Миколаївської області. У травні 1993 року був призначений директором Вознесенського АТЗТ «Южанка» Вознесенського району Миколаївської області, на якому пропрацював до 2000 року, з 2000 по 2010 роки займав посаду директора Вознесенського ТОВ «Біксант».
З 2010 року Бундюк В.М. - фізична особа-підприємець м. Вознесенська Миколаївської області.
Маючи великий досвід роботи в галузях сільського господарства та легкої промисловості, в складний період для економіки країни, Бундюк В.М. зумів зберегти виробничі потужності і організувати швейне виробництво. Завдяки знанням та умінню Валерія Миколайовича забезпечено безперервну роботу швейних цехів підприємства та стовідсоткове виконання замовлень.
Бундюк В.М. постійно бере участь у реалізації міських програм соціально-культурного призначення. Постійно надає одноразові допомоги малозабезпеченим сім`ям, школам, церквам. Належну увагу приділяє вирішенню проблем місцевих жителів, які звертаються до нього, виявляє чуйність та повагу. Щорічно надає допомогу у ремонті приміщень міської лікарні. З 2014 року постійно надає фінансову та матеріальну допомогу військовим. За рахунок підприємства були виготовлені камуфляжні костюми і теплі куртки.
У 1998 році обирався депутатом Миколаївської обласної ради. На сьогодні він є головою громадської організації роботодавців «Промисловці та підприємці міста Вознесенська та Вознесенського району», завданням якої є участь у формуванні та реалізації соціально-економічної політики держави та міста Вознесенська і Вознесенського району, виконання науково-технічних і соціальних програм, спрямованих на збільшення обсягів виробництва товарів, робіт та послуг, підвищення їх конкурентоспроможності, сприяння створенню нових робочих місць, забезпечення раціональної структури зайнятості населення в умовах тісної співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування.
Професійні здібності, дипломатичність, господарська вдача сформували за ці роки мудрого та шанобливого керівника. Працелюбність, відповідальність та вміння працювати з людьми забезпечили Валерію Миколайовичу авторитет та повагу не лише серед колективу і жителів м. Вознесенська, а й серед керівників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, організацій та підприємств району.
За період своєї трудової діяльності неодноразово був нагороджений почесними грамотами та подяками, у 2018 році - нагороджений знаком «За заслуги перед містом».
ВАРЗАР ОЛЕКСАНДР ДАНИЛОВИЧ
ветеран праці, ветеран сільського господарства та агрономічної справи
Вознесенського району
Варзар Олександр Данилович народився 27 грудня 1935 року в с. Григорівка Вознесенського району Миколаївської області. З раннього дитинства почав писати вірші та освоював мистецтво малювання. Закінчивши школу, з 1951 по 1955 роки навчався у Вознесенському сільськогоспо-дарському технікумі. Після його закінчення з 1955 по 1960 роки працював головним агрономом в колгоспі імені Свердлова.
У 1956 році вступив до Одеського сільськогосподарського інституту, закінчив його у 1962 році, здобувши спеціальність «вчений агроном». В 1962-1964 роках працював головним агрономом радгоспу «Андрієвський» Одеської області. З 1964 по 1965 роки – агрономом Вознесенського районного сільськогосподарського управління, з 1965 по 1967 роки - головним агрономом Веселинівського районного сільськогосподарського управління, з 1967 по 1970 роки - агрономом Вознесенського районного сільськогосподарського управління. З 1970 по 1980 роки – обіймав посаду начальника районної державної насіннєвої інспекції. За високі показники в організації в районі насінництва, впровадження у виробництво нових селекційних новинок, що позитивно вплинуло на одержання високих врожаїв сільгоспкультур, його праця в насіннєвій інспекції двічі була відмічена високими державними нагородами - орденами «Знак Пошани» і «Трудового Червоного Прапора».
З 1980 року Варзар О.Д. працював у Вознесенському районі на різних агрономічних посадах: головним агрономом по кормовиробництву, головним агрономом по зрошенню та кормовиробництву, вед.агрономом по зрошенню, головним агрономом по кормовиробництву та використанню зрошувальних земель, провідним агрохіміком.
Пропрацювавши понад 50 років в сільському господарстві, як ветеран агрономічної справи, Варзар О.Д. зарекомендував себе високим професіоналом і досвідченим фахівцем, заслужив високу повагу та авторитет серед керівників сільгосппідприємств, фермерських господарств, агрономів, механізаторів та спеціалістів. На любій посаді він проявляв себе принциповим та високопрофесійним, виступав порадником і наставником молодих спеціалістів.
За останні роки в місті Вознесенську Варзар О.Д. посадив сад із фруктових дерев, виноградників, ягідників, на першому мікрорайоні міста висадив парк із лісних порід дерев.
На теперішній час Варзар О.Д. є студентом Університету третього віку. Допомагає організовувати екскурсії, концерти, літературні читання для слухачів університету.
Варзар О.Д. написав та видав 10 книг віршів з історій. Серед них: «Мелодії душі», «Від веселого до смішного», «Соль землі», 188 іменних поздоровлень, гуморесок та інших творів.
За значні успіхи в сільському господарстві, високі показники та досягнення в агрономічній діяльності Варзар О.Д. був нагороджений:
- орденом «Знак Пошани» (1973 р.);
- орденом «Трудового Червоного Прапора» (1976 р.);
- орденом «Дружби народів» (1977 р.);
- медаллю «Ветеран праці» (1977 р.);
- медалями ВДНГ: малою (1968 р.), бронзовою (1976 р.) та срібною (1976 р.).
- іншими медалями, грамотами, подяками та цінними подарунками.
БІЛИК ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
депутат Вознесенської районної ради восьмого скликання,
директор оздоровчо-реабілітаційного комплексу «Іскра»
філії ВП Південноукраїнської АЕС
Білик Олександр Іванович народився 25 травня 1956 року у м. Красноярськ (Росія). Має вищу освіту, у 1979 році закінчив військо-медичну академію ім. С.М. Кірова (м. Ленінград) за спеціальністю «медично-профілактична справа».
З 1973 по 1992 роки Білик О.І. проходив службу у лавах Збройних Сил СРСР на посадах військового лікаря: лікаря авіалітної ескадрильї, старшого ординатора відділення реабілітації, начальника інфекційного відділення воєнного госпіталю. Звільнений в званні підполковник медичної служби. За вагомий особистий внесок у розвиток галузі військової медицини, сумлінне виконання професійного обов’язку, видатні заслуги у сфері військової охорони здоров'я Білик О.І. у 1988 році нагороджений Орденом за службу Батьківщині у Збройних Силах СРСР III ступеня.
З 1993 по 1994 роки Білик О.І. працював на посаді головного лікаря санаторія-профілакторія «Іскра» ВП ПАЕС. З 1994 по 1998 роки перебував на посаді директора оздоровчого комплексу профілакторію «Іскра». З 1998 по 2002 роки – директор санаторно-готельного комплексу «Іскра».
З 2002 року Білик О.І. очолює оздоровчо-реабілітаційний комплекс «Іскра» філії ВП Південноукраїнської АЕС на посаді директора.
Білик О.І. має високий рівень управлінської культури. Він досвідчений і талановитий керівник з високими професійними знаннями, постійно впроваджує нові методики лікування, вмілий господар та організатор, рішучий, вимогливий, значну увагу в своїй роботі приділяє зміцненню та оновленню матеріальної бази оздоровчо-реабілітаційного комплексу, підбору та підготовці кадрів.
Білик О.І. відомий своєю громадською діяльністю, у всіх справах зарекомендував себе як активний та енергійний керівник, компетентна та принципова людина, лікар, не байдужий до стану охорони здоров’я населення міста та району, громадянин, працюючий на благо людей.
З початку збройної агресії та повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України по теперішній час Білик О.І. підтримує тісний зв'язок з військовими. В період бойових дій в м. Вознесенськ на території ОРК «Іскра» була організована цілодобова робота медичного пункту по наданню допомоги потребуючим.
З квітня 2024 року за ініціативою Білика О.І. при підтримці адміністрації філії ВП ПАЕС і депутатів міської ради на базі оздоровчо-реабілітаційного комплексу «Іскра» проходять реабілітацію ветерани з Южноукраїнської територіальної громади.
Нова комплексна програма підтримки та надання медичної допомоги ветеранам війни, військовослужбовцям та членам сімей загиблих передбачає напрям, який стосується оздоровчо-реабілітаційних послуг для військовослужбовців та ветеранів війни, які отримали контузії, поранення та інші ушкодження безпосередньо під час проходження служби. Триває робота по створенню повноцінного реабілітаційного центру.
Завдяки відданості своїй справі та професіоналізму Білика О.І. у боротьбі за здоров’я українців, що захищають незалежність України у війні з російським агресором, на сьогодні одним із пріоритетних напрямків діяльності фахівців оздоровчо-реабілітаційного комплексу залишається ефективне сприяння результативної медичної реабілітації та відновлення стану здоров’я поранених та травмованих військовослужбовців.
Олександр Іванович спрямовує увесь свій досвід і знання на повернення пацієнтів до повноцінного життя, високо компетентний у загально-медичних напрямках і питаннях, демонструє видатні заслуги в сфері своєї діяльності та сфері військової охорони здоров'я, застосовує новітні та високоефективні підходи для досягнення визначеної мети.
У 1990 році Білику О.І. присуджено науковий ступінь Кандидата медичних наук. За вагомий особистий внесок у розвиток системи охорони здоров'я України, організацію і надання висококваліфікованої медичної допомоги населенню, впровадження нових методів діагностики і лікування Білику О.І. у 2004 році присвоєно Почесне звання «Заслужений лікар України».
У 2016 році Білик О.І. нагороджений відзнакою «За вагомий особистий внесок у розвиток атомної енергетики» ДП «НАЕК «Енергоатом». У 2024 році за сумлінне виконання професійного обов’язку та значний особистий внесок у розвиток вітчизняної системи охорони здоров’я він нагороджений Почесною грамотою Миколаївської обласної ради.
Білик О.І. обирався депутатом Южноукраїнської міської ради II, III, IV, VI скликань, у 2020 році обраний депутатом Вознесенської районної ради восьмого скликання.
Білик О.І. є професіоналом вищого рівня, має активну громадську позицію. Його професійні здібності, працелюбність, відповідальність та вміння працювати з людьми сформували за ці роки мудрого та шанобливого керівника, забезпечили авторитет та повагу серед колективу і жителів громади, керівників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, організацій та підприємств району.
МЕЗНИК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
директор Приватного акціонерного товариства «Добробут»,
депутат Новомар’ївської сільської ради Вознесенського району
Миколаївської області
Мезник Олександр Миколайович народився 21 червня 1959 року в с. Миролюбівка Братського району Миколаївської області. Має вищу освіту, у 1997 році закінчив Миколаївський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «інженер-механік».
Свою трудову діяльність розпочав у 1980 році в колгоспі ім. Щорса Братського району Миколаївської області. У 1984 році був призначений на посаду інженера-техніка Братської районної сільгосптехніки Братського району Миколаївської області, на якій пропрацював до 1988 року.
З 1988 по 1989 роки обіймав посаду завідуючого ремонтною майстернею колгоспу ім. Щорса Братського району Миколаївської області. З 1989 року по 1992 рік працював головним інженером колгоспу ім. Щорса.
У 1992 році був обраний головою правління колгоспу ім. Щорса Братського району Миколаївської області, який у 1999 році був реформований у ЗАТ «Добробут». У 2012 році ЗАТ «Добробут» було реорганізовано у ПрАТ «Добробут».
З 2012 року по теперішній час Мезник О.М. очолює Приватне акціонерне товариство «Добробут» Новомар’ївської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області на посаді директора.
Досвідчений керівник, здібний організатор з високими професійними знаннями та великим досвідом роботи у галузі сільського господарства, він вміло використовує набуті навички у виробничій діяльності. Задля збільшення виробництва продукції на підприємстві запроваджені новітні технології з використанням нових сортів насіння. Впровадження інноваційних напрямків розвитку галузі рослинництва дозволяє вирощувати якісну товарну продукцію.
Стабільна та злагоджена робота сільськогосподарського підприємства ПрАТ «Добробут» сприяє розвитку громади та соціальному захисту її жителів.
На підприємстві відкрито цех по випіканню хліба та кондитерських виробів для жителів с. Миролюбівка, Юріївка та с. Лісове.
Мезник О.М. має активну громадську позицію, не стоїть осторонь від проблем соціального розвитку Новомар’ївської територіальної громади. За його сприянням та фінансової підтримки заклади освіти та культури забезпечуються спортивним інвентарем, спортивною формою, музичною апаратурою.
Активною волонтерською діяльністю, допомогою Збройним Силам України Мезник О.М. займається з 2014 року.
З перших днів повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України Олександром Миколайовичем надано допомогу Збройним Силам України автомобілями, тепловізорами, прицілами, обігрівачами, генераторами, продуктами харчування, військовою формою.
14 лютого 2023 року Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України Мезник Олександр Миколайович відзначений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «За сприяння війську».
13 червня 2023 року Мезник О.М. нагороджений відзнакою Міністерства оборони України - медаллю «За сприяння Збройним Силам України».
За підтримку та надану волонтерську допомогу Олександру Миколайовичу оголошену Подяку від особового складу військової частини А4456 та спеціального підрозділу KRAKEN за вагомий внесок у спільну Перемогу.
Мезник О.М. має Почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України». За особливі заслуги перед українським народом нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. За досягнення у розвитку сільського господарства та агропромислового виробництва Мезнику О.М. оголошено Подяку Міністерства аграрної політики України. У 2010 році він став переможцем обласного конкурсу «Людина року» в номінації «Благодійність».
Мезник О.М. обирався депутатом Миколаївської обласної ради чотирьох скликань. Будучи професіоналом своєї справи та маючи активну громадську позицію, Олександр Миколайович користується заслуженим авторитетом та повагою серед колективу і жителів громади, керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та підприємств району.