Щороку, у четверту суботу листопада, в Україні відзначають День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій
Щороку, в четверту суботу листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Ми згадуємо про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів.
Голодомор одна з найтрагічніших сторінок української історії, яка поглинула мільйони безневинних, це трагічна сторінка минулого у величезної кількості українських родин, про яку непотрібно забувати. Саме родинна пам’ять про події минулого є зброєю від помилок майбутнього цілої країни.
Хто не пам'ятає минулого, той не має майбутнього. Цей вислів сьогодні актуальний як ніколи. Голодомор – це глибока духовна рана всього українського народу, це те, про що потрібно пам'ятати, вивчати та розповідати, щоб геноциди не повторювалися.
Спільний біль та спільна боротьба – все це притаманно не тільки нашому минулому, але й має глибокий сенс у нашому сьогоденні. Сучасні події ще більше підкреслюють важливість живої пам’яті. Вшанування жертв Голодомору має не лише національне, але й глобальне значення.
Цього року ми втретє вшановуватимемо жертв Голодомору в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.
Вічна пам'ять тим, хто став жертвою Голодомору.
Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!
Виконувач повноважень голови
Вознесенської районної ради Іван БУРДІН